Termobielizna nie tylko na jesień

Lubią Państwo uprawiać sporty? Biegacie, kochacie kolarstwo i turystykę, jeździcie w zimie na nartach?

Więc wiecie Państwo, że w chłodniejsze dni bardzo ważne jest ubieranie większej ilości ubrań.

Tak zwane ubieranie się na cebulkę to sprawdzona metoda, że nie będzie Państwu zimno i będziecie się Państwo dobrze czuć.

Jak się dobrze ubierać, żeby bielizna spełniała swoją funkcję?

Ważne jest nałożenie termobielizny jako spodniej warstwy ubrania, np. koszulki, spodnie i podkoszulki. Druga warstwa pełni funkcję termoregulacyjną, ale również musi przepuszczać pot przez następne warstwy ubrania. Chodzi głównie o bluzy i golfy z kategorii bielizny funkcjonalnej. Trzecia warstwa ubrania chroni nas przed wiatrem i deszczem. Mamy na myśli nieprzemakalne, oddychające i przewiewne kurtki i spodnie sportowe.

Współcześnie obowiązuje zasada: czym więcej cienkich warstw, tym lepiej. Podczas uprawiania sportów idealnie jest rozbierać i ubierać się według swoich potrzeb. Dlatego dobrze jest nosić ze sobą więcej części bielizny funkcjonalnej.

Funkcjonalne ubrania markowe

Na rynku oferta termobielizny jest zróżnicowana. Istnieją sportowe marki, które bezpośrednio specjalizują się w produkcji jakościowej bielizny funkcjonalnej dziecięcej, damskiej i męskiej. Polecamy termobieliznę marki Craft, Devold, Zajo i Silvini.

Termobielizna marki Craft wyróżnia się od innych wybraną strukturą 3D, która jest stworzona z trzech różnych materiałów. Jej zaletą jest to, że w miejscach, gdzie pocimy się najwięcej została wykorzystana dzianina z najniższej masy, która zapewnia najniższy stopień przegrzania.

W przeciwieństwie do innych firm bielizna marki Devold używa przy produkcji ubrań wełnę Merino, która należy do ulubionych i najbardziej funkcjonalnych materiałów.

Wełnę Merino możemy również znaleźć w termobieiźnie marki Zajo, która także wykorzystuje własności innych materiałów funkcyjnych, np. włókna Coolmax, tkaniny Thermolite i innych.

Podstawowym elementem stosowanym przy produkcji bielizny funkcjonalnej marki Silvini jest szybkoschnący i oddychający materiał. Ta marka oferuje prostą i jednokolorową bieliznę, która nie zawiedzie Państwa w żadnych okolicznościach.

Oprócz wymienionych marek mają Państwo możliwość wypróbowania bielizny termicznej innych producentów - np. Klimatex, Lasting, Nordblanc, Spyder itd. 

Własności termobielizny

-wszechstronne zastosowanie

-odprowadza pot od ciała

-wyprodukowana jest z szybkoschnącego materiału

-reguluje temperaturę ciała

-polepsza mikroklimat skóry

-nie odziera, nie przykleja się do ciała

-jest podatna, wygodna i miękka

-odznacza się niską masą i jest łatwa w przechowywaniu

-jest idealna do uprawiania sportów, w ekstremalnych warunkach i do codziennego noszenia

-można ją prać w pralce

Na co zwrócić uwagę przy wyborze termobielizny?

Jeżeli zamierzają Państwo biegać podczas jesieni i w zimie, jeździć na rowerze lub biegać na nartach, wybierzcie Państwo lekką i cienką termobieliznę, która dobrze odprowadza pot. Jeżeli jesteście Państwo narciarzami i potrzebujecie bielizny funkcjonalnej tylko do uprawiania narciarstwa, wybierzcie Państwo termiczną bieliznę o większej masie i z lepszą izolacją cieplną.

Wybrali już Państwo idealną termobieliznę dla siebie? Jeśli tak, to już niczego Państwu nie brakuje w jesiennym i zimowym uprawianiu sportu ;)

Newsletter

Dowiaduj się na bieżąco o wszystkich nowościach.