Technologie Spyder

Spylon - Spylon™ to trwała, wodoodporna modyfikacja zewnętrznej strony odzieży, tak żeby powierzchnia odpychała wodę. Ochrona przed wodą zostaje zachowana z 80% nawet po 20 praniach. Chroni odzież również od tłustych plam.

Spylon+ - Spylon+™ to trwała wodoodporna modyfikacja zewnętrznej strony odzieży, tak żeby powierzchnia odpychała wodę. Ochrona przed wodą zostaje zachowana z 80% nawet po 50 praniach. Chroni odzież również od tłustych plam.

Dermizax-EV – Dermizax-EV to "mądry" materiał, który reaguje na mikroklimat i temperaturę między powierzchnią ciała i ubraniem. Dermizax przedstawia cienką membranę z pierwszorzędną nieprzewiewnością i przepuszczalnością powietrza. Technologia ta umożliwia produkcję lekkiego i jednocześnie cienkiego trwałego materiału. Właściwości Dermizaxu pozostają stałe nawet po intensywnym noszeniu i częstym praniu.
Słup wody: 20.000 mm H2O
Przepuszczalność powietrza: 10.000 g/m2/24 h

X-Static - X-static® - The Silver Fiber™
X-static™ to srebrna powłoka włókien tekstylnych, trwała, odporna na zapachy, antystatyczna i termodynamiczna.

XT – Modyfikacja XT™ Coating jest do dostania tylko u firmy Spyder. Modyfikacja ta przenika przez materiał w sposób, który formuje ją w strukturę plastra miodowego z bilionami mikroporów. Pory te są zbyt małe, żeby absorbować wodę (przez co materiał staje się wodoodporny), ale jednocześnie dosyć duże, żeby wilgoć z wnętrza mogła wydostać się na zewnątrz.

Thinsulate insulation - Thinsulate™ izolacja skonstruowana jest z unikatowych mikrowłókien, które są 10x mniejsze niż reszta włókien syntetycznych. Mikrowłókna funkcjonalnie chwytają powietrze, które reaguje na promieniowanie ciepła ciała i daje ciepło 2x większe niż puch, czy inne materiały syntetyczne, porównując materiały a tej samej grubości.

DRY W.E.B.™ - Technologia Dry W.E.B. ma wielowarstwową strukturę, która szybko absorbuje kropelki potu i odprowadza je do zewnętrznej warstwy, gdzie przebiega proces kapilarny. Przędza poliestrowa na wewnętrznej stronie odprowadza wilgoć od skóry a mikrowłókna poliestru odprowadzają wilgoć na zewnątrz, skąd ta szybko odparowuje. Materiał ma modyfikację antybakteryjną, nie mechaci się i pozostaje bez zapachów nawet po wielokrotnym użytku.

ThermaWeb™ - Specjalny materiał firmy Spyder. Ultra cienkie włókna poliestrowe, które zatrzymują i utrarzymują ciepło ciała.

XT.L™ 5,000 – to ultra cienka membrana z doskonałą nieprzenikalnością i przepuszczalnością powietrza. XT.L to cienki, elastyczny, lekki i trwały materiał. Membrana XT.L jest bardzo giętka, odporna na uszkodzenia a jej właściwości zostają stałe nawet po intensywnym noszeniu i częstym praniu.
Słup wody: 5.000 mm H2O
Przepuszczalność powietrza: 5.000 g/m2/24 h

XT.L Glove Insert Specjalny materiał firmy Spyder. Kształtowana wkładka do rękawic z membraną Spyder XT.L. Daje kompletną wodoodporność i przepuszczalność powietrza rękawicom.
Słup wody 10 000 mm vody
Przepuszczalność powietrza 8 000 g/m2/24 h

Newsletter

Dowiaduj się na bieżąco o wszystkich nowościach.