Dzień dobry, ta witryna nie jest już aktywna, prosimy kierować zamówienia do naszego nowego sklepu internetowego www.gamisport.cz/pl Dziękujemy

Jak wybrać odzieży narciarskiej?

Wybierasz się w góry?

Zamierzasz się wybrać w austriackie czy włoskie Alpy? A może chcesz się udać w Karkonosze, Jesioniki czy Beskidy? Niezależnie od decyzji, bez porządnych nart, snowboardu, biegówek i dobrego ubrania będzie raczej ciężko.

Dla beztroskich i przyjemnych chwil na stoku trzeba założyć jakościowe ubranie zimowe, które grzeje i nie przemaka. Najgorzej jest, kiedy jest Ci zimno, jesteś przemoczony/a, masz dość już bycia na zewnątrz a inni cieszą się, bo im jest ciepło. Żeby do takiej niemiłej sytuacji nie doszło, potraktuj poważnie kupno wyposażenia narciarskiego.

Kurtki zimowe - męskie, damskie i dla dzieci

Dobra zimowa kurtka Ci się przyda nie tylko na narty czy snowboard, ale także podczas innych czynności na zimnym powietrzu. Dlatego od razu zaopatrz się w jakościową kurtkę, która powinna zawierać następujące cechy: fartuch przeciwśnieżny, wywietrzniki pod pachami, kieszeń na skipass, odpinany kaptur. Kupując kurtkę zimową (lub softshellową) zwróć uwagę na takie dane jak oddychalność i wodoodporność. Dane te informują o stopniu nieprzemakalności i oddychalności kurtki. Więcej informacji o tych cechach opisaliśmy w artykule Idealna kurtka sportowa? Softshell!

Polecamy:

kurtki zimowe Colmar a Nordblanc   |  kurtki narciarskie Klimatex a Spyder  

Spodnie narciarskie

Na rynku istnieje wiele modeli i kolorów spodni narciarskich męskich, damskich oraz dziecięcych. Różnią się od siebie jakością, marką i ilością właściwości funkcyjonalnych. Co spodnie narciarskie powinne mieć? Na pewno wentylację na udach, podwyższoną tylną część spodni i odblaski. Nie wspominając o takich właściwościach jak nieprzemakalność oraz oddychalność (znajdziesz w danych oddychalność i słup wody). Co bez wątpienia Ci się przyda, to odpinane szelki oraz oczko do zawieszenia rękawic.

Polecamy:

spodnie narciarskie Trimm   |  spodnie Killtec   |   spodnie narciarskie Spyder   |   spodnie Rossignol

Bielizna termoaktywna – koszulki oraz bielizna funkcyjna

Oprócz jakościowej kurtki zimowej oraz spodni docenisz także wygodną i ciepłą bieliznę termoaktywną. Wybierając bieliznę termoaktywną zwróć uwagę nie tylko na cenę, lecz także na cechy, które dany produkt posiada. Najlepsza bielizna to taka, która nawet po kilku dniach noszenia nie wydala nieprzyjemnego zapachu, grzeje nawet kiedy jest mokra, oddycha i jest miła w dotyku. Takie wymagania spełnia jedynie bielizna termoaktywna wykonana z wełny merino

Polecamy:

bielizna termoaktywna Craft   |   bielizna termoaktywna Klimatex   |   bielizna termoaktywna Zajo   |  bielizna termoaktywna Sensor

Rękawice

Decydując się na narciarskie lub snowboardowe rękawice większość kieruje się przede wszystkim wyglądem. Zależy im bardziej na kolorze i kształcie rękawic niż cechach funkcjonalnych. Jednak kiedy po dwóch godzinach jeżdzenia na nartach zaczynają odmarzać końcówki, palców nie jest to wcale przyjemne. Dlatego ważne jest, by sprawdzić, czy rękawice posiadają izolację termiczną, membranę, zwróć także uwagę na słup wody i oddychalność. Rękawice narciarskie bezwarunkowo powinne posiadać skórzane lub gumowe wzmocnienie na palcach i dłoniach dla łatwego uchwycenia kijów narciarskich.

Polecamy:

rękawice Dynastar    |     rękawice Leki      |      rękawice Spyder      |       rękawice Rossignol

 

Ubranie narciarskie (zimowe) mamy, teraż brakują już tylko NARTY, BUTY NARCIARSKIE, KASK, KIJE NARCIARSKIE, LYŽAŘSKÉ (SNOWBOARDOVÉ) GOGLE i inne akcesoria. Wszystko to można znaleźć w sekcji Sporty zimowe - Narciarstwo.

Masz jakieś wątpliwości? Chętnie Ci pomożemy. Zkontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu.

Newsletter

Dowiaduj się na bieżąco o wszystkich nowościach.