Dzień dobry, ta witryna nie jest już aktywna, prosimy kierować zamówienia do naszego nowego sklepu internetowego www.gamisport.cz/pl Dziękujemy

Buty trekkingowe - wysokie czy niskie?

Hitem ostatnich latniskie buty trekkingowe, które wyglądają na sportowe i można je nosić na codzienne spacery po mieście, ale również na wycieczki w niezbyt trudnym terenie. Produkowane są przede wszystkim z następujących materiałów: tekstyl, cordura, skóra i inne, coraz częściej stosowana jest też membrana, która chroni przed wilgocią z zewnątrz i co więcej zapewnia odprowadzanie wilgoci od środka, przez co gwarantuje odpowiedni komfort. Niskie buty trekkingowe można nosić od wiosny do jesieni. Są lekkie, stabilne w terenie, nie przemakają i wyglądają nowocześnie.

Wysokie buty trekkingowe nadają się do trudniejszej turystyki wysokogórskiej, spacerów górskich, kilkudniowych wycieczkek z plecakiem, ale również do lekkiej turystyki. Zapewnią Państwu maksymalną ochronę stopy i kostki. Podeszwy świetnie sprawdzają się w trudnym terenie i chronią przed poślizgnięciem nawet podczas najtrudniejszych zejść. Buty te są popularne wśród wszystkich turystów. Można z nich korzystać od wiosny do jesieni. Wysokie buty trekkingowe z membraną można nosić też w sezonie zimowym.

WYSOKIE CZY NISKIE?

Ważne jest uświadomienie sobie, do czego będziemy używać obuwia, czy będzie to turystyka wysokogórska czy łatwiejsze wyprawy i korzystanie z nich na codzień. Według tych kryteriów należy wybrać wysokie lub niskie buty trekkingowe. Istnieje też zasada, że im trudniejszy teren, tym należy założyć solidniejszy but.

MATERIAŁ

Buty trekkingowe to bardzo popularny rodzaj butów. Są lekkie, najczęściej wykonane z takich materiałów jak: tkaniny syntetyczne, cordura, skóra (skóra zamszowa, skóra welurowa). Do najpopularniejszych należą buty skórzane, wymagają jednak regularnego i starannego utrzymywania. Wraz z rozwojem nowych technologii i materiałów na rynku pojawiły się też nowe możliwości - podeszwy wykonane z vibramu, membrany czy tworzywa sztucznego, takiego jak plastik, który na dziś dzień ma również zastosowanie w produkcji butów trekkingowych. Buty trekkingowe są często produkowane z kombinacji wyżej wymienionych materiałów.

CHOLEWKA I PODSZEWKA

Najlepszym wyborem są buty trekkingowe ze skórzaną cholewką w kombinacji z mocnym tekstylem i membraną wewnątrz. Do najlepszych membran należą Gore-tex, sympatex i comtec. Membrany są półprzepuszczalne, zapewniają wodoodporność i oddychalność. Jeżeli but posiada skórzaną podszewkę, chodzi najczęściej o skórę wieprzową, która zapewni Państwu długotrwałość buta. Podszewki tekstylne z tkaniny syntetycznej mają wysoką oddychalność, jednak w przeciwieństwie do butów całoskórzanych nie są na tyle wytrzymałe. Dlatego najlepszym wyborem są buty z membraną.

PODESZWA

Podeszwa jest ważną częścią butów trekkingowych. Zapewnia bowiem bezpieczny kontakt z terenem. Podeszwy różnią się w zależności od zastosowania. Najpopularniejszym rodzajem są podeszwy marki Vibram®, które zapewniają komfort nawet w trudnym terenie. 

Tak samo szczególną uwagę należy zwrócić na dobranie właściwego rozmiaru buta, następnie też na to, aby but miał minimum szwów na cholewce, te bowiem mogą obcierać lub uciskać. Niektóre szwy są podklejane i zabraniają w ten sposób przenikaniu wody. 

Teraz powinni mieć Państwo wystarczająco dużo informacji, żeby móc wybrać właściwe buty trekkingowe. Zatem nie pozostaje nic innego, tylko wyruszyć na przechadzkę w nowych butach! W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór butów trekkingowych niskich i wysokich. Oferujemy jakościowe buty tradycyjnych i znanych producentów takich jak Salewa, Grisport, Hi-Tec, Duras, Asolo, Mondeox, Adidas, Teva, Aku, Merrell i innych.

O ile nadal mają Państwo trudności z doborem właściwych butów trekkingowych, chętnie udzielimy Państwu potrzebych rad. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

=> BUTY TREKKINGOWE WYSOKIE     => BUTY TREKKINGOWE NISKIE

Newsletter

Dowiaduj się na bieżąco o wszystkich nowościach.